(+48) 95 7 880 480
RejestracJa online

Adoptujesz szczeniaka? Zobacz, o czym trzeba pamiętać.

Nowy członek rodziny, szczególnie ten mały i kudłaty, to ogromna radość, ale również obowiązek. W zależności od tego skąd trafia do nas nasz nowy pupil, należy odpowiednio go przygotować do zamieszkania z nami. W opiekę nad nim angażuje się zazwyczaj cała rodzina i zawsze należy zacząć od spraw zdrowotnych. Warto też od małego zadbać o jego zdrowie i rozwój, aby jak najdłużej z nami pozostał.

Szczeniaczki są urocze, puszyste małe kulki, które z oddaniem podążają za nami jak za swoją mamą. Należy jednak pamiętać, aby maluch jak najdłużej z nią pozostał. A kiedy już do nas trafi, warto zabrać go do weterynarza, aby ten sprawdził stan jego zdrowia i doradził nam jak postępować z psim dzieckiem. Dobrze jest wybrać się do specjalisty, takiego, jakiego znajdziemy w Vetvision, który zbada malucha i podpowie, jak zadbać o jego oczy, zęby, pazurki i czym najlepiej go karmić. Zapewnienie właściwego rozwoju młodemu psu, jest gwarancją jego zdrowia w starszym wieku.

Podstawowy komplet badań

Wizyta u weterynarza, tak jak w przypadku ludzi i ich wizyt u lekarzy, może być stresującym przeżyciem dla psa. Warto zadbać o dobrą atmosferę i taki przebieg wizyty, aby zwierzę dobrze kojarzyło gabinet. Pierwsze badanie powinno odbyć się w ciągu kilku początkowych dni szczeniaka w naszym domu. Znamy już trochę jego sposób zachowania, mamy szansę zaobserwować ewentualne nieprawidłowości, które należy od razu zgłosić lekarzowi. Przede wszystkim należy sprawdzić, w jakim stanie jest zwierzak, szczególnie jeśli trafił do nas jako bezdomny maluch. Weterynarz przeprowadzi podstawowe badania, obejrzy skórę, uszy, zęby i pazury. W przypadku psów żyjących na dworze problemem są pchły, świerzb i choroby skóry. Jednak, jeśli maluch nie cierpi na żadne tego typu dolegliwości, wystarczy skupić się na odrobaczeniu zwierzaka. Pierwszy taki zabieg należy przeprowadzić pod okiem lekarza, aby mieć pewność, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Weterynarz przygotuje również harmonogram szczepień, który pozwoli uchronić szczeniaka przed szeregiem nieprzyjemnych dla niego chorób.

Plan żywienia oraz zabezpieczenie zwierzęcia

Właściciele psów mają też problem z podjęciem decyzji co do tego jak i czym karmić zwierzaka. To jeden z kluczowych problemów, a wybór karmy niejako decyduje o przyszłości psa. Weterynarz uwzględni wagę zwierzęcia, jego stan zdrowia oraz przygotuje najlepsze propozycje co do zaspokojenia wszystkich potrzeb żywieniowych pupila. Pies chorujący na cukrzycę wymaga innego pokarmu niż zdrowy szczeniak, warto o tym pamiętać. Lekarz wszczepi też zwierzęciu chip, który będzie zawierał dane osobowe i adres właściciela, co pozwoli szybciej znaleźć zwierzę, gdyby się gdzieś zagubiło. Pomoże zaplanować też sterylizację lub kastrację, które zalecane są jako sposób ochrony przed wystąpieniem wielu poważnych chorób u psów i suczek. Wybierając lekarza dobrze pamiętać, że częste zmiany weterynarzy mogą wpływać na poziom stresu zwierzaka. Jeśli znajdziemy specjalistę o dużej wiedzy, który ma podejście do naszego pieska i widzimy, że dobrze się on czuje podczas wizyt, lepiej wybrać ten gabinet jako stałe miejsce leczenia naszego pupila. Dzisiejsze placówki skupiające się na pomocy zwierzakom oferują dostęp do wielu specjalistów i zajmują się kompleksowym leczeniem zwierząt, możemy być więc pewni, że nasz pupil zawsze otrzyma pomoc, jakiej potrzebuje.

Ostatnie wpisy

Archiwa

Kategorie

Ostatnie wpisy

Profesionalna opieka nad zwierzętami

Właściciele zwierząt ufają nam, że zadbamy o potrzeby ich ukochanych towarzyszy. Jesteśmy specjalistami, którzy zapewniają najwyższą jakość opieki weterynaryjnej.

Kontakt
2022-02-14T22:25:55+01:00
Przejdź do góry